luni, 19 octombrie 2009

Alexandru Avram la echipa a II-a

Valeriu Răchită a decis ca, începând de astăzi, să-l scoată pe juniorul Alexandru Avram din lotul primei echipe, trimiţându-l să se antreneze cu „satelitul” Petrolul II. Avram a fost titular în partida de sâmbătă, de la Tulcea, părăsind terenul cu câteva minute înainte de pauză, după ce, la 0-0, a ratat o ocazie uriaşă. „Nu pentru că a ratat am luat această măsură, ci din cauza atitudinii pe care a avut-o atât în teren, cât şi în afara lui. Tocmai de aceea, de astăzi va merge să se pregătească cu echipa secundă”, a explicat Valeriu Răchită.
Avram a venit în vară de la Oţelul Galaţi, sub formă de împrumut, şi, la începutul campionatului, a fost titular în confruntările de la Brazi, unde a luat cartonaş roşu, precum şi la meciurile de la Snagov şi Suceava. În ultima dintre acestea suferind o entorsă la gleznă, motiv pentru care n-a mai prins lotul până la meciul de la Tulcea.