vineri, 4 februarie 2011

Unirea Câmpina 0-1 Petrolul Ploieşti

Petrolul a revenit astăzi acasă, după două săptămâni de pregătire intensă la Predea. În drum spre Ploieşti, galben-albaştrii s-a oprit la Câmpina pentru a da piept cu formaţia din localitate, Unirea. Elevii lui Răchită au învins cu 1-0, Pompiliu Stoica fiind marcatorul golului, în chiar primul minut al partidei. Tehnicianul ploieştenilor a folosit în acest meci de verificare toţi jucătorii valizi, numai Marian Cârjă fiind învoit pentru a-şi da examenele la facultate, iar Marian Pop şi Dănuţ Enescu sunt în continuare accidentaţi.

Petrolul prima repriză: A. Vlad - M. Tudor, C. Păun, Cuciula, P. Stoica - V. Stănescu, Grumic - Gârleanu, L. Mihai, Moroşan - C. Stoica

Petrolul repriza a doua: Râmniceanu - C. Păun, Ljubinkovic, Plecanciuc, M. Tudor - Cr. Vlad, Benga - Cataramă, Buhuşi, Fl. Dumitru - Opriţa.

Fotbaliştii Petrolului au primit liber din partea managerului Vivi Răchită până luni la ora 13:00, atunci când găzarii îşi vor relua din nou pregătirile, urmând ca, la sfârşitul săptămânii, "lupii" să mai întâlnească alte două formaţii, vineri cu Gloria Buzău şi sâmbătă cu Săgeata Năvodari. Găzarii vor pleca duminică spre Antalya, acolo unde petroliştii vor juca mai multe amicale.